Jak pozbyć się siwych włosów?

Jedną z oznak upływającego czasu w wyglądzie człowieka są siwe włosy. Często zadawanym pytaniem lekarzom dermatologom oraz kosmetologom jest to, jak pozbyć się siwych włosów u mężczyzn? Problem ten jest bardziej dotkliwy dla panów, ponieważ w przeciwieństwie do kobiet, bardzo rzadko decydują się na farbowanie.

Pojawiają się one najczęściej po 40 roku życia, jednak obecnie istnieje coraz więcej przypadków siwienia już przed 25 rokiem życia. Na rynku istnieje wiele specyfików do pielęgnacji włosów osłabionych, łamliwych, wypadających. Kosmetyki te wspomagają domową pielęgnację, zdarza się, że likwidują istniejący kłopot (np. łamliwość ). Problem pojawia się w momencie poszukiwania kosmetyków zatrzymujących siwienie.

Jednak czy w ogóle istnieje sposób na siwe włosy?

Dostępne odsiwiacze w swym składzie zawierają często środki uczulające, poza tym są kosztowne. Farbowanie na dłuższą metę niszczy i wysusza włosy. Co jeśli kolor włosów zmienia się już u dwudziestolatka? Najlepszy sposób na siwe włosy w młodym wieku to przede wszystkim szereg badań. Może okazać się, że winą siwienia jest zaburzona praca tarczycy, nerek, niedobór minerałów i witamin, np, witamin z grupy B, biotyny, kwasu foliowego, cynku, jodu, żelaza, miedzi, selenu. Przyczyną mogą być też problemy z jajnikami, anemia złośliwa, zaburzenia krążenia, cukrzyca, problemy z kręgosłupem, choroba Addisona-Wernera, a także niewłaściwa dieta i niezdrowy styl życia.

Przedwczesne siwienie związane jest również z genetyką. Warto jednak zadbać o profilaktykę i pomyśleć o tym jak się pozbyć siwych włosów zanim się pojawią. Po wykluczeniu chorób można rozpocząć suplementację np. witaminą B complex. Skuteczne jest też picie drożdży piwnych oraz naparu ze skrzypu polnego i pokrzywy, przyjmowanie żeń-szenia indyjskiego, młodego jęczmienia. Wskazany jest ruch i wyciszanie się, a także na tyle ile to możliwe, ograniczenie stresu.

Jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania?

W walce z upływającym czasem warto zwrócić uwagę na naturalne sposoby na siwe włosy. Są one bezpieczne, dostępne dla każdego, a przede wszystkim bardzo tanie. Domowe sposoby na siwe włosy wymagają cierpliwości i konsekwencji w stosowaniu. Pierwszą metodą pozwalającą szybko ukryć siwe pasma są płukanki. Stosowane regularnie pozwalają stopniowo pozbyć się widocznych siwych kosmyków. Do płukanek najlepiej wykorzystać zioła, m.in. liście orzecha włoskiego, korę dębu, rozmaryn, szałwię, tymianek. Zioła można wymieszać i stosować po każdym myciu, pamiętając o nawilżaniu włosów odżywką bądź olejkiem. Kurację warto stosować do momentu uzyskania pożądanego efektu. Skuteczne są również płukanki z wody po ugotowanych ziemniakach. Doskonałym pomysłem jest też stosowanie naturalnej henny dopasowanej do koloru włosów. Pozwala ona na trwałą koloryzację bez użycia chemii. Poza ukryciem siwych pasm odżywia, wygładza i zwiększa objętość. Jest to również doskonały sposób na siwe włosy u mężczyzn, jako alternatywa chemicznego farbowania. Bezpiecznie i naturalnie.

Dodaj komentarz