Jaki szampon na siwe włosy dla mężczyzn?

Mężczyźni przywiązują obecnie do własnego wyglądu o wiele większą wagę niż ich ojcowie, czy dziadkowie. Jednym z problemów, z którymi borykają się panowie jest przedwczesna siwizna. Może ona pojawiać się dość wcześnie, bo około 30 roku życia. Jej przyczyną są czynniki genetyczne, stres, niezdrowy tryb życia i niektóre choroby. Farbowanie, powszechnie stosowane przez kobiety, u większości z nich nie wchodzi w rachubę, gdyż postrzegane jest jako mało męskie. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów na siwe włosy u mężczyzn, występujących przeważnie w postaci szamponów.

Czym powinien charakteryzować się szampon dla mężczyzn na siwe włosy?

Przede wszystkim powinien oddziaływać na włosy siwe i nie zmieniać koloru pozostałych. Efekt jego działania musi być naturalny i pojawiać się stopniowo, co pozwoli uniknąć niepożądanej natychmiastowej zmiany barwy. Dobry szampon do siwych włosów dla mężczyzn właśnie tak działa. Przyciemnianie siwizny jest rozłożone w czasie i wygląda bardzo naturalnie. Pozwala na uniknięcie często krępujących pytań w stylu “Włosy pofarbowałeś?”

Szampon do włosów siwych powinien być stosowany regularnie, gdyż do uzyskania zadowalającego efektu niezbędna jest kilkutygodniowa kuracja.

Tyle czasu potrzebują zawarte z nim fotopigmenty, aby przyciemnić widoczny na głowie “szron”. W celu zapewnienia trwałego efektu szampon na siwienie musi być stosowany przewlekle, ponieważ po zaprzestaniu stosowania kolor włosów wróci stopniowo do punktu wyjściowego.

Pomimo tej niewielkiej uciążliwości, która tak naprawdę nie ma dużego znaczenia, gdyż włosy muszą być regularnie myte jeśli nie szamponem przeciw siwieniu włosów to innym, sposób ten uważany jest za najbardziej bezpieczny i sprawdzony. Jest też najbardziej akceptowany przez mężczyzn, którym nie kojarzy się z wykonywaniem dodatkowych, uważanych za niezbyt męskie czynności pielęgnacyjnych. Po zakupie szamponu używa się go tak, jak zwykłego, co praktycznie wyklucza możliwość pominięcia konieczności jego stosowania.

Spośród dostępnych na rynku szamponów na siwe włosy dla mężczyzn wymienić można popularny i dobrze oceniany Dx2 w srebrnej tubie. Zawiera on wyciągi roślinne bogate we wspomniane wcześniej fotopigmenty, a ponadto szereg protein, witamin i mikroelementów. Podobnie działające produkty ma w swej ofercie firma Joanna, Just for men, Loreal czy Marion Men. Wybór konkretnego preparatu zależy od indywidualnych upodobań danej osoby, a więc jest kwestią bardzo subiektywną. Wybór markowego, sprawdzonego i posiadającego pozytywne opinie produktu, w połączeniu z systematycznością i zdecydowaniem w pozbyciu się krępującego problemu sprawi, że szampon wyeliminuje siwe włosy raz na zawsze.

Dodaj komentarz